Wine & Company s.r.o.
predaj prémiových vín z celého sveta

Prevádzkovateľom internetového obchodu wineco.sk je mladá a dynamická firma Wine & Company s.r.o. so sídlom v Kolárove. Špecializujeme sa na predaj a distribúciu prémiových vín z celého sveta. Našimi klientami sú hlavne hotely, reštaurácie, vinotéky a bary ale aj široká verejnosť, ktorá si môže zakúpiť vína z našej ponuky na e-shope. Našu spoločnosť vedie Erik Langer.

Erik Langer –  profesionálny someliér a držiteľ celosvetovo uznávaného certifikátu Court of Sommeliers (Certified Level). Precestoval celý svet, ochutnal tisícky vín, učil sa u tých najlepších. Má bohaté skúsenosti, množstvo nadobudnutých vedomostí a dlhoročnú prax. Vína vyberá podľa seba, žiadne víno nekupuje naslepo, ani kvôli prestíži, alebo aby mal všetko v portfóliu. Ak sa chcete o jeho filozofii dozvedieť viac, prečítajte si celý veľmi inšpiratívny rozhovor.

INTERVIEW – Cesta svetom za výnimočnými vínami s Erikom Langerom

Prečo nakupovať u nás? Hlavné piliere našej spoločnosti:

Jedinečnosť a kvalita našich vín – Patria medzi najlepšie v súčasnom vinárskom svete. Len ťažko ich môžete nájsť vo vinotékach, obchodoch či supermarketoch. V mnohých prípadoch sa jedná o malé vinárstva, ktoré kladú dôraz na kvalitu a nie na kvantitu. Pre väčšinu z nich máme na Slovensku výhradné zastúpenie.

Osobná degustácia – Každé jedno víno, ktoré zaradíme do ponuky, prejde osobnou degustáciou s maximálnym dôrazom na jeho kvalitu. Všetky vinárstva, ktorých vína distribuujeme, sme osobne navštívili, poznáme podmienky, v akých rastie vinič, kvalitu výrobného procesu a ručíme za to, že tieto vína sú technologicky dobre vyrobené.

Skvelé portfólio – Momentálne u nás nájdete viac ako 400 vín z celého sveta, ktoré stále obmieňame a dopĺňame. Nájdete tu vína z Argentíny, Chille, Nového Zélandu a mnohých iných krajín, máme aj to najlepšie zo Slovenska. Tieto vína sú overené, samostatne hodnotené a bodované poprednými svetovými vinárskymi kritikmi, ako je napríklad James Suckling – u nás teda viete, čo kupujete.

Poradenstvo – Pri výbere vín vás nenecháme samých, vždy vám s radosťou poradíme, pretože vieme, že nie je víno ako víno. Zvážime príležitosť, jedlo, ku ktorému bude víno podávané, ročné obdobie, preferencie zákazníka, cenovú reláciu a mnohé iné faktory, ktoré je potrebné brať v úvahu. Obráťte sa na nás kedykoľvek to budete potrebovať a dostanete služby profesionálneho someliéra.

Špecifický servis – Pre našich obchodných partnerov ponúkame špecifický servis vo forme kvalitného preškolenia personálu, radi pomôžeme s tvorbou menu karty, vínnej karty, po dohode je možné zorganizovať aj degustácie pre hostí, alebo rôzne ďalšie typy eventov.

Práca s vínom ako osobné hobby – Erik Langer sa s vami o víne vždy rád porozpráva, poradí s výberom, v prípade degustácie dodá punc kvality každej akcii či podujatiu. Zasvätí vás do tajov vinárstva a someliérstva, tak ako kedysi pred rokmi zasvätili jeho. Aj vy sa môžete stať nielen vášnivými milovníkmi vína ale aj odborníkmi vo svete vín.

Pozývame Vás na našu stránku, aby ste s nami prežili krásu a pôžitok vytvorenú prácou človeka a darom prírody. Pevne veríme, že vás táto stránka inšpiruje a s vínami z nášho obchodu prežijete vy, vaši priatelia či hostia príjemné chvíle. Budeme radi, ak k nám zavítate nielen raz, ale stanete sa našim stálym zákazníkom. V prípade vašich ďalších otázok sme vám radi kedykoľvek k dispozícii!

Vopred vám ďakujeme za vašu dôveru pri voľbe vína! Na zdravie!